KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13732005
nr 1373 2005
William Solenberg
(1906-1980), Sverige
Oljemålning, Riddarholmskyrkan. Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 35x27 cm
William Solenberg, svensk bildkonstnär född 1906, död 1980.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 januari 2021
kl 20:17:18
14/1 20:52:33
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
William Solenberg
Läs mer om William Solenberg